Terapia

Terapia rodzinna, pary, indywidualna

Terapia rodzinna

Opiera się między innymi na założeniu, że rodzina stanowi system, w którym poszczególni członkowie pozostają we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie oddziałują. Problemy, trudności jednej osoby mają wpływ na jakość funkcjonowania bliskich jej ludzi.
Terapia rodzinna angażuje wszystkich członków rodziny w rozwiązanie problemu korzystając z wewnętrznych zasobów i siły całego systemu rodzinnego.

Psychoterapia wskazana jest dla rodzin, w których:

Czas trwania terapii zależy od zgłoszonych problemów i założonych celów.
Sesja terapeutyczna trwa 70 minut i odbywa się zazwyczaj raz na dwa tygodnie.

Terapia par

Przyjmuje formę dialogu z terapeutą, który  umożliwia uświadomienie sobie przez partnerów wzajemnych potrzeb i oczekiwań, rozpoznanie źródeł konfliktu oraz mechanizmów podtrzymujących kryzys. Poddaje refleksji wzajemne relacje oraz sposoby komunikowania się bez oceniania i poszukiwania winy. Wykorzystuje potencjał pary do zmiany, poszukiwania zgody, wzajemnego zrozumienia. Wymaga gotowości obojga partnerów do uczestniczenia w procesie wspólnego rozwiązywania  problemów.

Psychoterapia wskazana jest dla par, które:

Czas trwania terapii zależy od zgłoszonych problemów i założonych celów.
Sesja terapeutyczna trwa 70 minut i odbywa się zazwyczaj raz na dwa tygodnie.

Terapia indywidualna

Służy szerszemu i głębszemu poznaniu oraz zrozumieniu własnej osoby – swoich uczuć, myśli, sposobów funkcjonowania w różnych sytuacjach, wobec różnych osób, a także wobec siebie samego. Pozwala na poprawę codziennego funkcjonowania, a w przypadku dotkliwych objawów, w połączeniu z farmakoterapią wspomaga proces zdrowienia i poprawia jakość życia.

Psychoterapia wskazana jest dla osób, które:

Czas trwania terapii zależy od zgłoszonych problemów i założonych celów.
Sesja terapeutyczna trwa 50 minut i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu.

Opinie

Mateusz Szafranowski
Mateusz Szafranowski
2019-05-26
Bardzo profesjonalne podejście, widać że Pani Joanna zna się na rzeczy. Na terapię chodziłem rok i była to jedna z najlepszych moich decyzji. Polecam każdemu, bo naprawdę warto.
Yaruda Geets
Yaruda Geets
2017-07-05
Terapia była dla nas ostatnią "deską ratunku". Długo zwlekałem z podjęciem decyzji, żeby zgłosić się do psychologa. Zawsze unikałem rozmów o swoich problemach. Teraz wiem, że był to dobry krok. Wspólne rozmowy z Panią psycholog, praca nad sobą pozwoliły nam odnaleźć się na nowo. Polecam wszystkim niezdecydowanym parom. Marek z żoną.
logo_call

Zapraszam na konsultację

Zaufaj mojemu doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom.

Zadzwoń